Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

3 CANLI BOMBA eylem hazırlığında

2 posters
YazarMesaj
mhmt_arcn
Admin
Admin
mhmt_arcn

Erkek
İş/Hobiler : Öğrenciyiz
Lakap : Mhmt_Arcn

3 CANLI BOMBA eylem hazırlığında Empty
MesajKonu: 3 CANLI BOMBA eylem hazırlığında   3 CANLI BOMBA eylem hazırlığında Icon_minitimePerş. Mayıs 01, 2008 7:08 pm

1997 yılında terör örgütü PKK’ya katılan ve 11 yıl örgütte faaliyette bulunduktan teslim olan PKK’nın elebaşlarından Cemil Bayık’ın yakın koruması ’Delil’kod adlı İ.K. polise önemli itiraflar yaptı. 3 kadın canlı bombanın Türkiye’de bulunduğunu ve intihar saldırısı yapacağını ileri süren terörist İ.K., örgütün elinde 3 ton A-4 ve C-4 patlayıcı bulunduğunu da söyledi. DTP gençlik kollarının örgütün dağ kadrosuna eleman kazandırdığını öne süren İ.K., Kandil’e gelen Amerikalı bir askeri yetkilinin Cemil Bayık’la gizli bir görüşme yaptığını da anlattı.

PKK’ya katıldı, 11 yıl sonra teslim oldu
Almanya’dan siyasi sığınma hakkı elde ettikten sonra 11 yıl önce PKK’ya katılan ve bir süre önce ailesiyle yaptığı telefon görüşmesi sonucu ikna edilerek Şanlıurfa’nın Bozova İlçesi’nde güvenlik güçlerine teslim olan 28 yaşındaki İ.K. hakkında ’yasadışı örgüt üyesi olmak’tan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Almanya, Berlin, Hollanda, Belçika, Gürcistan’ın başkenti Tiflis, Ermenistan’ın Erivan ile Nahçıvan’da örgütün siyasallaşması yönünde faaliyetlerde bulunduktan sonra dağ kadrosuna katılmak için yürüyerek Azerbaycan’a, buradan da İran’ın Mako kentine geçen İ.K., ifadesinde önemli itiraflarda bulundu.

Bayık’ın yakın korumalığını yaptı
PKK’nın Hınere Kamp ı’nda uzun süre örgütün üst düzey yöneticilerinden Cemil Bayık’ın yakın korumalığını yaptığını belirten İ.K. ifadesinde şunları anlattı:

“Abdullah Öcalan’ın yakalanmasından sonra Kandil’de kurulan özel kuvvetlerin sabotaj birimine seçildim. Patlayıcı, suikast, sabotaj, operasyon, uzaktan kumandalı telefon, elektronik düzenekleri kapsayan ileri derecede patlayıcı madde eğitimi aldım. Sabotajcı olarak özel kuvvetlere seçilenlerin eğitiminden sorumlu oldum. Eğitim verdiklerimden halen Hakurk Kampı’nda bulunan Suriyeli ’Jiyan’kod adlı kişinin örgütte olan ağabeyi Ali Afrin, Şırnak kırsalında öldürüldü. Bu nedenle ağabeyinin intikamı için Türkiye’ye geçerek canlı bomba eyleminde bulunacak. Ayrıca ’Sarya’ve ’Nujin’kod adlı 2 kadın da sabotaj eğitimi aldı ve 3 yıl önce Türkiye’ye girdi. İntihar saldırısı şeklinde canlı bomba eylemi yapabilirler. 6 kişilik bir grup sınırdan Türkiye’ye geçti. Yanlarında 5 lav silahı var. Van Başkale’deki Koçdağı Jandarma Karakolu yoluna piknik tüp içine 5 kilo C-4 patlayıcı yerleştirdim. Aynı yola daha sonra uzaktan kumandalı 120’lik havan mermisi yerleştirdim. Bucak aşiretinden Tirej kod adlı kişi, İstanbul Maslak’ta bir satobaj eylemine katıldı. Çektar kod adlı kişi ise, Trabzon’da linç edilmek istenenlerden biri. Halen Behdinan Kampı’nda ve tekrar Karadeniz’e gidecek.”

Örgütün elinde tonlarca A-4 ve C-4 patlayıcı var
Bölgedeki mazot kaçakçılığı yapanlardan, güvenlik güçlerinin hareketleriyle ilgili bilgi aldıklarını belirten İ.K., Murat Karayılan, Cemil Bayık ve Duran Kalkan gibi yöneticilerin ise halen Hınere Kampı’nda olduğunu söyledi. İ.K., itiraflarına şöyle devam etti: “Ben özel kuvvetlerde olduğum için biliyorum, örgütün şu an Kandil’de elinde Irak’tan satın alınan 3 ton plastik patlayıcı var. Bunun bir kısmını 100’er kilo halinde 20 katırla Hakurk ve Behdinan kampına taşıdık. Son 1 yılda hava saldırıları artınca üstü kapalı uçaksavar mevzileri ile 50 metre derinliğinde sığınaklar kazıldı. Kamplara omuzdan atmalı Sam-7 füzeleri konuldu. Bunun eğitimi Ermenistan’a giden 4 kişi aldı ve döndü. Bunlardan Kamuran kod adlı kişi Şırnak’a gönderildi. Örgüttekiler sınır ötesi bir operasyondan yana. Çünkü ’Artık ya biz, ya da Türkiye yenilecek, ne olacaksa olsun’düşüncesi hakim. Örgütte intikam alma hissi arttı. Bu nedenle yaz boyunca eylemleri tırmandıracaklar.”

[i][b]
cgokhans
Kurucu
Kurucu
cgokhans

Erkek
İş/Hobiler : Öğrenci
Lakap : Gökhan
Ruh Halim : 3 CANLI BOMBA eylem hazırlığında Karizm10

3 CANLI BOMBA eylem hazırlığında Empty
MesajKonu: Geri: 3 CANLI BOMBA eylem hazırlığında   3 CANLI BOMBA eylem hazırlığında Icon_minitimeC.tesi Mayıs 03, 2008 12:40 pm

Şerefsizler. Ne istiyorlar masum insanlardan Evil or Very Mad
http://ardaturan.forum0.biz/

3 CANLI BOMBA eylem hazırlığında
1 sayfadaki 1 sayfası