Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

GENÇ FATİHİN BAŞARISI

+2
cgokhans
ism@il
6 posters
YazarMesaj
ism@il
Süper Moderatör
Süper Moderatör
ism@il

Erkek

GENÇ FATİHİN BAŞARISI Empty
MesajKonu: GENÇ FATİHİN BAŞARISI   GENÇ FATİHİN BAŞARISI Icon_minitimeC.tesi Mayıs 03, 2008 6:57 pm

Hepimiz FATİH sultan selimle babası 2. Murat arasındaki mektuplaşmayı biliriz.avrupalılar şerfsizce sözlerini tutmatıp ittifak yaparak osmanlıya saldırmak için yola çıkmışlardı.2. Murat ordunun başında varnaya dayanmıştı. iki ordu arasındaki savaş çok şiddetli ve kanlı olmuştu.düşman kralı ve generalleri savaşı ordugahlarından idare ettikleri halde 2.murat oğlu 2.mehmetle beraber askerin önünde omuz omuza cenk ediyorlardı.bir karışıklık anında arkadan vurulmaması için daima babasını gözleyen 2. mehmet kılıcıyla düşman askerlerine ölüm saçıyor ,cesaret ve düşmanlarını usta kılıç hareketleriyle mahvedişi yeniçerilerin savaş şevkini arttırıyordu.
Savaşın tam manası ile kızıştığı bir anda gözünü babasından hiç ayırmadığı için,kıyafetinden yüksek rütbeli bir subay olduğunu anladığı bir gavurun sinsice babasına arkadan yaklaştığını görünce önündeki düşmanları bir hamlede devirip 2.muratın yardımına koştu.Kılıcının bir darbesi ile babasını öldürmeğe hem de alçakça öldürmeğe teşebbüs eden düşman subayın başını gövdesinden ayırıp bir mızrağın ucunda sallandırdı.
İşte 14 yaşındaki 2. mehmet in bu hareketi savunma neticesinde büyük rol oynadı.Osmanlı askerlerini bozguna uğramaktan korudu.çünkü tarih defalarca göstermiştir ki kumandanı ölen birlikler daima paniğe kapılıp mağlup olmuşlardır
cgokhans
Kurucu
Kurucu
cgokhans

Erkek
İş/Hobiler : Öğrenci
Lakap : Gökhan
Ruh Halim : GENÇ FATİHİN BAŞARISI Karizm10

MesajKonu: Geri: GENÇ FATİHİN BAŞARISI   GENÇ FATİHİN BAŞARISI Icon_minitimeC.tesi Mayıs 03, 2008 10:53 pm

Bilgi için sağol. Bizim padişahlarımız böyle idi işte. Ama bide bu güne bak...
http://ardaturan.forum0.biz/
turanimparatoru
Moderatör
Moderatör
turanimparatoru

MesajKonu: Geri: GENÇ FATİHİN BAŞARISI   GENÇ FATİHİN BAŞARISI Icon_minitimePaz Mayıs 04, 2008 2:49 pm

bak bunu bilmiyordum öğrendiğim iyi oldu
wuslat_sal
Admin
Admin
wuslat_sal

Kadın
Ruh Halim : GENÇ FATİHİN BAŞARISI Delibo10

MesajKonu: Geri: GENÇ FATİHİN BAŞARISI   GENÇ FATİHİN BAŞARISI Icon_minitimeÇarş. Mayıs 21, 2008 9:15 pm

helah beaa fatih yani...
buki-35_1905:)
Kurucu
Kurucu

Kadın
Nerden : Aslen İzmir'li ama yarısmaya Antalya'dan katılıyor!! ee malum hayat şartları...
Ruh Halim : GENÇ FATİHİN BAŞARISI Huysuz10

MesajKonu: Geri: GENÇ FATİHİN BAŞARISI   GENÇ FATİHİN BAŞARISI Icon_minitimeÇarş. Mayıs 21, 2008 10:52 pm

bende bilmiyordum sagol ismail
wuslat_sal
Admin
Admin
wuslat_sal

Kadın

MesajKonu: Geri: GENÇ FATİHİN BAŞARISI   GENÇ FATİHİN BAŞARISI Icon_minitimeCuma Mayıs 23, 2008 6:38 pm

hayret şasurdooomm:P:Pdemek bılmıodn:p
Kurucu
Kurucu

Kadın
Nerden : Aslen İzmir'li ama yarısmaya Antalya'dan katılıyor!! ee malum hayat şartları...
Ruh Halim : GENÇ FATİHİN BAŞARISI Huysuz10

MesajKonu: Geri: GENÇ FATİHİN BAŞARISI   GENÇ FATİHİN BAŞARISI Icon_minitimeCuma Mayıs 23, 2008 11:08 pm

neden bilmedigime bu kadar sasırdın????????
wuslat_sal
Admin
Admin
wuslat_sal

Kadın

MesajKonu: Geri: GENÇ FATİHİN BAŞARISI   GENÇ FATİHİN BAŞARISI Icon_minitimePaz Mayıs 25, 2008 4:59 pm

aaaa bukı yanı sen... sen ev bılmemek:p ya tamm ıtıraf edıyorum hıcte sasırmadım her zamnkı gıbı afro
dogan_eroglu
Moderatör
Moderatör
dogan_eroglu

Erkek
Ruh Halim : GENÇ FATİHİN BAŞARISI Centil10

MesajKonu: Geri: GENÇ FATİHİN BAŞARISI   GENÇ FATİHİN BAŞARISI Icon_minitimeSalı Haz. 03, 2008 7:20 pm

aynı ben işte

GENÇ FATİHİN BAŞARISI
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-